Co dała mi Ajurweda? Pani Ajurweda o swojej historii.

Co dała mi Ajurweda? Pani Ajurweda o swojej historii.

Co dała mi Ajurweda? Karolina Klepacka – Pani Ajurweda pisze o swojej historii.

Ajurweda była dla mnie odpowiedzią na to jak zdrowo żyć.

13 lat temu założyłam YO!ZEN i  w tym czasie zostałam matką najpierw dwójki a potem trójki dzieci. Łączenie bycia młodą mamą, realizacja  obowiązków domowych oraz prowadzenie 10 osobowej firmy to było nie lada wyzwanie! Nie było czasu na sen, na odpoczynek i ani na normalną, spokojną pracę ani na bycie matką w 100 %.

Byłam ciągle tu w domu albo tam w firmie – wszędzie w pędzie i biegu. Po urodzeniu trzeciego dziecka pojawiła się bezsenność. Nie spałam prawie rok. SZOK – dziecko wymagało nieustająco noszenia w pozycji pionowej, więc ja ciągle na nogach …w nocy …w pracy ….o 6 rano kiedy najstarsze wstawało do szkoły i o 17 kiedy średnie wracało do domu z przedszkola i o 23 kiedy najmłodsze próbowało zasnąć… Kiedy przyszedł czas zamknięcia kwartału finansowego …trzymiesięczne dziecko spało a ja nie budziłam malutkiej na karmienie….w końcu już nie chciała się obudzić….była zagłodzona 🙁

To był istny armageddon w moim życiu.

W końcu już nie mogłam zasnąć…mój system nerwowy się poddał i od razu pojawiły się problemy z tarczycą. Torbiel na tarczycy mogła być groźna – musiała być na pewno monitorowana. Pojawiły się zaparcia, zmęczenie, zwane chronicznym i nieustanne bóle kręgosłupa oraz opuchlizny nóg i wypadające włosy.

Postanowiłam szukać pomocy w najstarszej medycynie świata – Ajurwedzie. Najpierw zaproponowałam masaże ajurwedyjskie moim klientom przechodząc sama przez hinduskie szkolenie. Potem weszłam w świat ajurwedy z pełnym oddaniem i przekonaniem, że trafiłam w sedno. Moim mentorem  jest dr Partap Chauchan, cudowny ajurwedyjski nauczyciel. To on wprowadzał mnie w arkana Ajurwedy to on pokazał mi świat pełen mądrości, praw, ziołolecznictwa oraz celu jogi i najstarszej medycyny świata.

Dzięki zdobytej wiedzy zaczęłam panować nad rozszalałym umysłem. Dowiedziałam się, że jestem dwudoszowa: Pitta Vata. Osoba z podwójną konstytucją. Wiedziałam, że nie bedzie prosto: kocham ruch…energię….przepływ. Mam suchą skórę, kręcone włosy i tendencję do rozszalałego umysłu…a z drugiej strony uwielbiam ryzyko, sporty ekstremalne, słońce i morze…kocham ciepłe intensywne kolory i moja aura jest pomarańczowa. Taka dwojaka natura.

Zaczęłam intensywnie praktykować jogę, poprawiłam trawienie, dzięki medytacji i mudrom uspokoiłam się trochę….Problem z tarczycą pozostał ale nie zwiększał się a przecież po drodze była pandemia, wojna na Ukrainie, wysoka inflacja i inne problemy.

Zostałam konsultantem Ajurwedy i instruktorem jogi. Co dzień uczę się czegoś nowego i ta wiedza mnie fascynuje. To zdecydowanie moja ścieżka i nie chcę z niej schodzić. Pomagam moim klientom odzyskać równowagę w trawieniu i innych aspektach funkcjonowania ciała.

Dlatego jeśli doświadczasz w swoim życiu cięzkiego czasu, traumy, nie radzisz sobie ze stresem przyjdź do Ajurwedy a ja pomogę Ci stanąć na nogi i odzyskać w tym wszystkim siebie.

 

Możesz skontaktować się ze mną:

tel 600 700 587

karolina@paniajurweda.pl

www.paniajurweda.pl

Namaste

Karolina Klepacka