Masaż może łagodzić ból u osób, które przeżyły raka

Masaż może łagodzić ból u osób, które przeżyły raka

Naukowcy udowodnili, że masaż może łagodzić ból u osób, które przeżyły raka, informuje Gazeta Wyborcza w internetowym wydaniu z 10.10.2022 r:

https://wyborcza.pl/7,75400,29003139,7-rzeczy-ktorych-nie-wiedzielismy-tydzien-temu.html#S.TD-K.C-B.8-L.1.duzy

Terapia, z wykorzystaniem masażu, może być skutecznym sposobem złagodzenia bólu. Masaż jest najlepszą metodą przynoszącą  długotrwałą ulgę pacjentom cierpiącym na przewlekłe bóle krzyża oraz pleców a także bóle w obrębie kończyn górnych lub dolnych. Masaż uspokaja, wręcz koi nadszarpniętą psychikę pacjenta po przebytej długofalowej chorobie nowotworowej.

Terapeutka w trakcie masażu nie tylko łagodzi bóle mięśni i innych tkanek miękkich, ale także ma wpływ na pacjenta dzięki samemu dotykowi. W trakcie sesji relaksują się mięśnie, powięzi oraz tkanki miekkie. Dodatkowo rozmowa, która często wchodzi na tematy osobiste w trakcie sesji przyczynia się do budowania długotrwałej relacji – klient – terapeutka. Wiele osób w dzisiejszych trudnych czasach omawia swoje problemy zdrowotne w trakcie sesji masażu. Jest to zatem unikalna metoda leczenia zarówno zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

 

 

#masaż #wellbeing #spa #voucher #prezent