Rytuały na bazie masażu remedium na listopadowy stres.

Rytuały na bazie masażu remedium na listopadowy stres.

 

Żyjemy w stresie. Wszyscy. Przez szybki styl życia bardzo często nie zwracamy uwagi na sygnały płynące z naszego organizmu, że ma on już dość ciągłego napięcia. Typowymi objawami stresu mogą być bóle głowy i kręgosłupa, napięte mięsnie pleców oraz twarzy i głowy, złe ogólne samopoczucie i rozdrażnienie. Kobiety kumulują stres w kręgosłupie szyjnym i na twarzy z kolei Panowie mają napięte całe mięśnie pleców i łydki.

Jak radzić sobie ze stresem na co dzień? My polecamy wszelkie zajęcia, które odrywają Wasze myśli od codziennej gonitwy i obowiązków. To może być medytacja bądź joga, bieganie, pływanie czy też spokojny spacer z psem.

Naszym remedium na stres są rytualne zabiegi oparte na masażu. W chłodniejsze listopadowe i grudniowe dni należy bardziej zadbać o ciało i psychikę niż w miesiącach letnich. Naszym zdaniem nic tak nie rozluźnia jak masaż, czyli miły, aczkolwiek fachowy dotyk drugiego człowieka. Masaże niosą ogromne wytchnienie od bólu i ogólnego napięcia. Można powiedzieć, że leczą przez sam dotyk. Dlatego, że każdy ból w ciele prowadzi tak naprawdę do bólu psychicznego i złego samopoczucia, dlatego też naszym zadaniem jest ograniczanie wszelkich dolegliwości bólowych.

Każdy masaż ubieramy w inne aromaty, które prowadzą do odprężenia i relaksu. Takimi aromatami są na pewno zapachy kwiatowe i roślinne dla Kobiet czyli magnolia, trawa cytrynowa oraz zielona herbata natomiast dla Panów wybieramy zapachy odmienne jak whisky i tobacco.

Zabiegi rytualne składają się z kilku sekwencji: najpierw dbamy o skórę ciała wykonując peelingi aromatyczne i odświeżające skórę. Następnie przechodzimy do najważniejszej części rytuału a jest nią aromaterapeutyczny masaż relaksacyjny wykonywany na własnych olejach. Oleje przygotowywane są na bazie ekologicznych składników takich jak słodkie migdały, olej makadamia czy też olej z awokado. W przypadku bolesnych pleców używamy masażu terapeutycznego – leczniczego. Wszystkie masaże są ciepłe i dodatkowo wykonywane na ciepłych leżankach.  Podnosi to znacznie poczucie relaksu i odprężenia organizmu. W kolejnej sekwencji wykonujemy relaksacyjny masaż twarzy, który nie tylko rozluźnia ale także dba o skórę poprzez aplikację ekologicznego olejku do masażu YO!ZEN Oil Green Tea czy też YO!ZEN Oil Lemon Grass. Masaż rozgrzanej twarzy finalizujemy przy pomocy kul solnych z Himalajów, co reminalizuje twarz. Na koniec błogi masaż głowy, mocno relaksacyjny i uwalniający wszelkie napięcia.

Efekty takich masaży są nieocenione: przede wszystkim rozluźnia się głowa i kręgosłup. Masaż jest ciepły, przyjemny co od razu wpływa na poprawę samopoczucia. Czasami widzimy bardzo zestresowane Kobiety, które wchodząc do naszego salonu mają zmienione twarze ze stresu. Przy wyjściu z salonu to cale napięcie znika, Panie rozluźniają się, wraca spokojny oddech i uśmiech na twarzach, a to jest przecież najważniejsze.

Poznaj nasze autorskie rytuały i ich aromaty

Rytuał YO!ZEN Lemon Grass

Rytuał YO!ZEN Green Tea

Rytuał YO!ZEN Magnolia

Rytuał YO!ZEN for Men Whisky & Tobacco

 

Więcej na ten temat możesz przeczytać na na portalu OH!ME 🙂

http://ohme.pl/lifestyle/uroda/nie-kumuluj-stresu-poznaj-moc-rytualnych-masazy/