5.00 out of 5

139

Masaż sportowy

Masaż sportowy jest zbliżony do klasycznego masażu leczniczego, z tym, że w ramach tej techniki masaż wykonywany jest ze zdecydowanie większą siłą i energią.

Celem masażu sportowego jest rozgrzewka dla mięśni i stawów oraz przygotowanie ich do wysiłku oraz powysiłkowa rewitalizacja mięśni. Masaż sportowy przyśpiesza wchłanianie przez organizm kwasu mlekowego (zakwasy) oraz likwiduje przemęczenie powstałe na skutek intensywnego wysiłku fizycznego.

Często jest stosowany po biegach, maratonach oraz dla osób uprawiających sport min. 3 razy w tygodniu.

60 minut
139
90 minut
179
Wyczyść

Opis masażu

Wielkość obszaru objętego masażem sportowym jest uzależniona od części ciała zaangażowanych w daną dyscyplinę sportową. W masażu całościowym (najczęściej 90 minutowym) działanie na organizm jest ogólnowzmacniające i ogólnopobudzające, natomiast masaż częściowy (najczęściej 60 minutowy) skupiony jest na określonych grupach mięśni, narażonych na największy wysiłek podczas uprawiania danego rodzaju sportu.

 

Korzyści z masażu

Dla kogo przeznaczony jest ten masaż?

 • Jeśli aktywnie uprawiasz sport
 • Jeśli w wyniku treningu potrzebujesz rozluźnienia mięśni
 • Jeśli przygotowujesz się do startu i chcesz zrewitalizować mięśnie
 • Jeśli potrzebujesz prezentu dla osoby, która aktywnie trenuje sport

Jakie korzyści przyniesie masaż sportowy?

 • rozgrzeje mięśnie przed wysiłkiem i zmniejszy ryzyko kontuzji
 • zlikwiduje zakwasy w mięśniach po wysiłku i pobudzi je do aktywności
 • przyśpieszy ogólną regenerację po wysiłku

1 opinia dla Masaż sportowy

 1. 5 out of 5

  Jestem bylym zawodnikiem i instruktorem tenisa, czesto biore udzial w roznych zawodach. Staram sie dbac o swoje cialo i zapobiegac kontuzjom. W salonie bylem na masazu sportowym u Marty. Musze przyznac ze zna sie na rzeczy, a przez swoja kariere sportowa spotykalem wielu masazystow. Oprocz swojej fachowosci Marta jest przemila osoba, która przy okazji masazu zajmie Cie ciekawa rozmową. Ogolnie polecam.

  Oceniony 5 na 5.

Dodaj opinię