Masaż gorącą czekoladą w „Pytaniu na Śniadanie” TVP2

Masaż gorącą czekoladą w „Pytaniu na Śniadanie” TVP2

MASAŻ GORĄCĄ CZEKOLADĄ TO WSPANIAŁY PREZENT POD CHOINKĘ 

Masaż gorącą czekoladą. Ten wyjątkowy masaż jest wykonywany na bazie prawdziwej gorzkiej czekolady, która daje niebywały efekt ciepła. Rozgrzewając ciało i pobudzając zmysły sprawia, że wydzielają się endorfiny, hormony szczęścia. Odpowiednio wykonany zabieg jest źródłem natychmiastowej regeneracji, szybszego powrotu do zdrowia i utrzymania organizmu w zadowalającej kondycji. Nie bez powodu już w starożytności masaż stanowił naturalną metodę leczniczą. Współcześnie nie tylko starannie dobrane techniki masażu, ale także aromatyczne dodatki, pozwalają odnaleźć spokój i harmonię.

Płynna czekolada, czyli remedium na smutki? Czekolada, wykorzystywana podczas masażu, działa silnie odprężająco – i to nie tylko dzięki pięknemu zapachowi. Oprócz tego, że korzystnie wpływa na samopoczucie, to odpowiada także za poprawę krążenia krwi, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także zmniejsza widoczność cellulitu. W czym tkwi sekret? Te i inne dobroczynne efekty masażu czekoladą to zasługa składników aktywnych ekstraktu z kakaowca, który zawiera silne antyoksydanty, magnez i przeciwutleniacze, które chronią ciało przed działaniem wolnych rodników, a tym samym przeciwdziałają m.in. przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Jak wygląda masaż czekoladą? Zabieg opiera się na klasycznych technikach – masażysta nakłada na poszczególne partie ciała masę z czekolady z dodatkiem aromaterapeutycznych olejków (najczęściej spotykany jest ten o zapachu soczystej pomarańczy). Następnie przeprowadzany jest masaż wedle klasycznych zasad typowego zabiegu relaksacyjnego. Po masażu ciało owijane jest folią i przykrywane kocem, by ujędrnić ciało i otulić skórę. Po ok. 20 minutach folia jest odwijana, a czekolada zmywana z ciała.

Jakie są efekty po masażu czekoladowym? Efekty są widoczne i odczuwalne już po jednym zabiegu! Masaż gorącą czekoladą korzystnie wpływa przede wszystkim na kondycję skóry – odżywia i zwiększa elastyczność, poprawia jej koloryt, dzięki czemu zmniejsza również widoczność uciążliwego dla wielu kobiet cellulitu, a także regeneruje, łagodzi podrażnienia oraz powakacyjne przebarwienia słoneczne. Co więcej, cykliczne zabiegi mają również znaczenie prozdrowotne, nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale także medycyny – masaż czekoladowy łagodzi bowiem dolegliwości ze strony układu nerwowego, krążenia i oddechowego.

Dla kogo przeznaczony jest ten masaż?

  • dla osób, które potrzebują odprężenia i uspokojenia,
  • dla osób z suchą skórę, której potrzeba odżywienia i nawilżenia,
  • dla osób, które w okresie jesienno-zimowym chcą się wygrzać,
  • masaż może być też prezentem dla bliskiej osoby.

Zobacz nas w TVP 2 w „Pytaniu na śniadanie

 

#yozen_spa #PaniAjurweda #masaż #masażczekoladą #TVP #pytanienaśniadanie