Drenaż limfatyczny – hit na opuchnięte nogi !!!

Drenaż limfatyczny – hit na opuchnięte nogi !!!

Dziś pokażemy Wam drenaż limfatyczny. To masaż dający niezliczone korzyści dla naszego organizmu – w wielu aspektach. Zobacz wywiad z managerem YO!ZEN, Justyną Kiljańczyk przeprowadzony przez Kasię Kępkę z  TVN, w trakcie którego Justyna opowiada o naszym drenażu limfatycznym https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/active,3023/bardzo-delikatny-masaz-przynoszacy-bardzo-dobre-efekty,168994,1,0.html 

Drenaż limfatyczny – opis

Drenaż limfatyczny jest masażem uciskowym, natomiast może być wykonywany bardzo delikatnie dla osób, odczuwających ból w trakcie przepychania chłonki do węzłów limfatycznych . Może być również wykonywany mocniej – wówczas stwarza podwaliny do procesu wyszczuplania i modelowania ciała jeśli połączymy go z technikami modelującymi. Poza ujędrnianiem skóry i zwalczaniem cellulitu masaż ten usprawnia przepływ limfy w organiźmie, pomaga w likwidacji obrzęków.  Szczególnie przydaje się kobietom w trakcie miesięcy letnich – wówczas mamy ogromną tendencję do zatrzymywania wody. Przyczynia się do tego stanu siedzący tryb życia oraz brak aktywności fizycznej.

Najbardziej skuteczny jest drenaż manualny, w trakcie którym masażystka stosuje ruchy przesuwające, przepychające i wyciskające – wówczas limfa zostaje przepchnięta w kierunku węzłów chłonnych. Czasem bywa, ze węzły chłonne są zatkane – wówczas rozmasowujemy ich okolicę i powodujemy , że naczynia limfatyczne stają się drożne. Trzeba być świadomym, iż żadna maszyna dostępna na rynku nie jest w stanie wyczuć naczyń limfatycznych tak jak wprawne dłonie masażystek.

Drenażem limfatycznym możemy masować nogi, brzuch, ręcę,  klatkę piersiową oraz twarz. Ruchy wykonywane przez masażystkę są zgodne z położeniem naczyń limfatycznych.

Drenaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny twarzy daje uczucie relaksu i odpreżenia. Poza ogólnym dobrym samopoczuciem drenaż pomaga w problemach z zatokami, obrzękami w okolicach oczu i dolnych częściach twarzy. Korzyści czerpie także skóra – poprawia się jej stan, a także lepiej wchłaniane są substancje odżywcze i lecznicze. Drenaż limfatyczny twarzy wykonywany na odżywczej masce do twarzy daje bardzo dobry efekt nawilżenia i odżywienia skóry.

Drenaż limfatyczny nóg

Drenaż limfatyczny nóg ma największe znaczenie dla osób, które chcą się pozbyć obrzęków wodnych oraz cellulitu. Efektem tego masażu jest także ujędrniona i napięta skóra. Idealnie jesli masaż wspomagamy aktywnością fizyczną typu: pływanie, nordic walking, bieganie, rower bądź joga. Do tego można dodać dietę oczyszczającą organizm i efekt delikantego zejścia z obwodów jest gwarantowany!


Drenaż limfatyczny – działanie

Ogólny drenaż limfatyczny bardzo korzystnie działa na cały organizm. Wpływa pozytywnie na: stymulację krążenia krwi oraz przepływ limfy, usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, toksyn i nadmiaru płynów, redukcję cellulitu, oczyszczenie organizmu, ujędrnienie i uelastycznienie skóry, poprawę ogólnego samopoczucia poprzez wytwarzanie endorfin w organiżmie.

Drenaż limfatyczny – wskazania

Drenaż limfatyczny poprawia ogólną kondycję, tak więc wskazaniem do niego może jakakolwiek chęć poprawienia swojego stanu zdrowia. Poza tym istnieją schorzenia, w których przypadku masaż limfatyczny jest ważnym elementem zarówno leczenia, jak i regeneracji. Są to:  neuropatie, neuralgia, limfopatia polekowa, przewlekłe opuchnięcia, choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa, otyłość oraz zaburzenia troficzne skóry. Drenaż limfatyczny idealny jest dla osób starszych – wykonujemy go wówczas w celu rewitalizacji skóry i udrożnienia naczyń limfatycznych.

Drenaż limfatyczny – przeciwwskazania

Niestety, nie każdy może poddać się masażowi limfatycznemu. Do głównych przeciwwskazań należą: ostry obrzęk płuc, ostry uraz tkanek miękkich, ostra zakrzepica żylna, choroby układu sercowo-naczyniowego, wszczepiony rozrusznik serca, padaczka, gorączka, jaskra, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, choroby zakaźne (np. gruźlica), choroby skóry, choroby nowotworowe, zakrzepica żył głębokich oraz zapalenie naczyń chłonnych. Drenażu limfatycznego powinny też unikać kobiety w ciąży lub w trakcie miesiączki.

Zobacz nasze masaże oparte na drenażu limfatycznym. Sprawdź czy drenaż limfatyczny jest dla Ciebie.