A może masaż w domu? Poznaj najlepsze sposoby.

A może masaż w domu? Poznaj najlepsze sposoby.

Chyba każdego dopada kiedyś to potworne uczucie bólu w plecach, przeszywające na wskroś i uniemożliwiające normalne spędzenie reszty dnia. Co zrobić w tym wypadku? Czy koniecznie potrzebna jest wizyta u lekarza specjalisty, czy są może inne sposoby na złagodzenie bólu? Zanim wybierzesz się dospecjalisty, wypróbuj najpierw tańsze rozwiązania, które równie często dają niebywałe rezultaty i są doskonałą pierwszą pomocą w bólu kręgosłupa. Nie, wcale nie trzeba również wydawać dużych pieniędzy na specjalistę, można to przecież zrobić samemu, w domu, jeśli ma się pod ręką partnera bądź partnerkę.

Sposoby na masaż w domu

Masz już osobę, która z największa przyjemnością ulży Ci w bólu, podczas gdy Ty wciąż nie możesz podnieść się z kanapy? Świetnie, to pierwszy krok, teraz trzeba wykonać tylko kilka następnych. Najpopularniejszym rozwiązaniem bólu pleców jest masaż. Jest on niezmiernie popularny na całym świecie i właśnie, jeśli czytasz to z dręczącym Cię bólem, powinno być to pierwszym kołem ratunkowym, którego spróbujesz. Jest on nie tylko relaksujący, ale również bardzo dobrze działa na cały układ nerwowy człowieka. Masując pojedyncze punkty, jest w stanie sprawić, że ból przeminie na długo, a stała kuracja potrafi okazać się długotrwałym rozwiązaniem Twoich problemów z kręgosłupem. Jest oczywiście możliwość, że domowy masaż nie będzie w stu procentach rozwiązaniem problemu albo jest to już czas naprawdę na wizytę u specjalisty (zapraszamy :-), natomiast na pewno warto spróbować.

Gdy nie mamy drugiej osoby przy sobie skutecznym rozwiązaniem na masaż  w domu może być mata do masażu. Jest ona łatwo dostępna w internecie bądź sklepach dedykowanych (nie mylić z masażerami!), więc znalezienie jej nie powinno przynieść większego trudu. Mata do akupresury jest równie łatwo dostępna w Internecie. Jest to również o tyle wygodne, że, w przeciwieństwie do masażu, obecność drugiej osoby nie jest właściwie potrzebna. Wystarczy Ci mata z kolcami lub wypustkami i kawałek płaskiej powierzchni, a reszta już robi się „sama”. Proste, prawda? Później trzeba już tylko leżeć nieruchomo około 15 minut w spokoju, wyciszając się i poprawiając swoje samopoczucie, ponieważ ma to pozytywny wpływ na układ oddechowy, nerwowy, a także naszą odporność.

Bez względu na to, czy bolączki pleców są spowodowane fizycznym zmęczeniem, przepracowaniem, czy też popularną obecnie pracą z domu  warto szukać rozwiązań, które w zaciszu domowym przyniosą ulgę, a może staną się nawet naszym nowym rytuałem dbania o siebie!